4.3  108 reviews on Udemy

Teknik Analiz ve Trading Stratejileri Eğitimi

Teknik analizi uzman bir traderdan teorik ve uygulamalı yönleriyle öğrenin.
Course from Udemy
 278 students enrolled
 tr
Teknik analiz karar kriterleri kullanılarak alım-satım stratejisi oluşturmayı
System trading araçları ile desteklenmiş kısa ve orta vadeli al-sat stratejileri.
System tradingte alım satım formülü oluşturmada kullanılan fonksiyonlara dair örnekler.
İndikatörlerin al sinyali ürettiği senetlerin explorer ile nasıl bulunacağı.
Analiz yöntemleri ve bu yöntemler içerisinde teknik analizin yeri.
Teknik analizin tanımı ve strateji kavramı.
Teknik analizin nasıl ortaya çıktığı, Dow Teorisi ve varsayımları.
Destek ve direncin tanımı nasıl oluştuğu, kuvvetli destek ve dirençlerin önemi.
Trend ve trend kanallarından yararlanmayı.
Stop ve iz süren stop kavramları. Nasıl uygulanacağı.
Fiyat grafiklerini yorumlamayı.
Fiyat formasyonları ve formasyonlara göre trade nasıl yapılır.
Piyasada en çok kullanılan teknik indikatörler ve bu indikatörlerin yorumlanması.
Fiyat formasyonları ile işlem hacmi ve diğer indikatörlerin nasıl kullanılabileceği
Teknik analizde hangi sinyallerin güvenilir olduğunu.
Bir stratejide nelerin olması gerektiği.
  • Bu eğitimde teknik analiz öğrenmek isteyenlere yüz yılı aşkın süredir kullanılan teknik analizin teorik ve pratiği aktarılmaktadır. Eğitim akışında ilk etapta teorik bilgiler katılımcıyı sıkmadan basit bir dille anlatılmış devamında özellikle yurt içi hisse senetleri ve viop grafikleri kullanılarak teorinin pratik iz düşümleri açıklanmıştır. Amaç alım satımlarda özellikle zamanlama konusunda kullanıldığında başarılı işlemler sağlayan teknik analizi kolay bir dille anlatmak ve teknik analizin doğru kullanılması yönünde finansal okur yazarlığa katkı sağlamaktır.


  • Teknik indikatörlerin anlatımında matriks formül dili kullanılarak anlatılan indikatörlerin sinyalleri ve explorer taramaları formül olarak verilmiştir. Hangi indikatörlerin strateji oluşturmada rasyonel bir şekilde kullanılabileceği örneklerle incelenmiştir. Eğitim sonunda hisse senedi piyasasına yönelik örnek oluşturması açısından bir adet saatlik grafikler için hazırlanmış olan kısa vadeli trading stratejisi manuel kullanımı ve sistem olarak kullanımı anlatılmıştır. Orta vadeli günlük grafikler için iki adet trading stratejisi örnek olması açısından manuel ve sistem olarak anlatılmıştır. Bilgilerin pekişmesi ve örnek uygulama olması açısından teknik analiz araçları kullanılarak Endeks-30 hisselerinin teknik analizleri eğitim sonunda yapılmıştır.


  • Teknik analiz fiyat grafiklerini inceleyerek fiyatın davranış biçimlerini belirli kurallar dahilinde analiz ederek strateji kurmaya yarar. Kurulan strateji sizi binlerce verinin aktığı piyasada belirsizlikten koruyarak soğuk kanlı hareket etmenizi sağlar. Beyin belirsizlik altında strese girer. Strese girdikçe hata yapma ihtimali artar ve bu bir kısır döngüye halinde devam eder. 2002 Nobel Ekonomi Ödülü’nün sahibi olan Princeton Üniversitesi psikoloji profesörü Daniel Kahneman “finansal karar alma mekanizması sadece parayla ilgili değildir. Pişmanlıktan kaçınmak veya gururlanmak gibi manevi güdülerle de ilgilidir” der. Strateji oluşturma ve statejiye bağlılık sizi hayal dünyasından, sadece güdülerle hareket etmekten, ben aldım düştü ben sattım çıktı düşüncelerinden, kapatmasaydım girdiğim pozisyondaki getirim daha yüksek olurdu gibi pişmanlıklardan, düştü ama toparlar çünkü daha öncede toparlamıştı gibi yersiz umutlardan korur. Strateji belirli kurallar dahilinde oluşturulduğunda sizi kazanma hırsı ve kaybetme korkusu gibi çöküşe götüren bir algı dünyasından kurtarır. Algılamak gerçeğin yansıması değildir. Sadece kişisel bir değerlendirmedir. Doğru edilgenliğimiz, etkilenmemiz, iletişimimiz ölçüsünde bize algılatılandır. Piyasada başkalarının doğru olarak önümüze sunduğu seçenekleri uygulamak size her zaman getiri sağlamayabilir. Piyasayı kuralına göre okuyup kendi stratejinizi oluşturmak her zaman daha güvenilir bir yoldur.


  • Piyasayı okuma konusunda, karar mekanizması oluşturmada farklı yöntemler kullanılmaktadır. Temel analiz ve teknik analiz karar kriterleri. Bu iki yöntem esasen birbirini tamamlayıcı ölçüde kullanıldığı zaman sağlıklı sonuçlar alınabilmektedir. Hisse senetleri piyasası için düşündüğümüzde en basit ifadeyle temel analiz hangi hisse senedini almanız gerektiği konusunda fikir verir. Sebepler üzerinde durur. Teknik analiz sonuçlar üzerinde durur. Nereden ne zaman almanız konusunda bir fikir oluşmasına yardımcı olur. Yatırım ya da kısa vadeli trading dünyası bununla da bitmiyor. Günümüzde algoritmik sistemler oluşturarak temel analiz ve teknik analiz konusunda piyasayı yorumlamak, alım satım yapmak mümkün. Bu piyasada ayakta kalarak ilerleme kaydetmek için piyasayı ilgilendiren analiz yöntemleri konusunda yetkinliğe ulaşmak şart. Bu eğitim analiz yöntemlerinin sadece bir ayağını oluşturmaktadır.


  • Yatırım dünyasına hoş geldiniz.

Teknik Analiz ve Trading Stratejileri Eğitimi
$ 199.99
per course
Also check at

FAQs About "Teknik Analiz ve Trading Stratejileri Eğitimi"

About

Elektev is on a mission to organize educational content on the Internet and make it easily accessible. Elektev provides users with online course details, reviews and prices on courses aggregated from multiple online education providers.
DISCLOSURE: This page may contain affiliate links, meaning when you click the links and make a purchase, we receive a commission.

SOCIAL NETWORK