4  31 reviews on Udemy

ROCSCIENCE İLE GEOTEKNİK TASARIM

Limit Denge ve Sonlu Elemanlar Yöntemiyle Geoteknik Tasarım Analizlerini Yapmayı Öğrenin!
Course from Udemy
 305 students enrolled
 tr
Bilgisayar Destekli Geoteknik Tasarım
Zemin ve Yapı Etkileşimleri
Zeminlerin ve Davranışlarının Analizi
Geoteknik Tasarım Raporu Oluşturma
Şev Stabilitesi ve Oturma Analizleri
  • 1996 yılında Toronto Üniversitesinde kurulan Rocscience, geoteknik, inşaat, maden ve jeoloji mühendisleri için 2D ve 3D yazılım geliştirme konusunda uzman bir firmadır. Geomekanik alanında yeni yazılım ürünleri yaratmakta, araştırma ortamıyla fikir ve teknolojinin geliştirilmesine katkı sağlamaktadır. Kurs kapsamında bu firmanın üç yazılımı ele alınmıştır:

  • Slide zeminlerin veya kayaların oluşturduğu şevlerdeki dairesel ve dairesel olmayan kırılma yüzeylerinin güvenlik faktörünü veya kırılma olasılığını değerlendirmeye imkan tanıyan 2 boyutlu şev stabilite programıdır.

  • Settle3D zeminlerin; temeller, setler ve diğer yüzey yükleri altında konsolidasyon ve ani oturma analizi için kullanılan üç boyutlu bir programdır.

  • Phase2 zemin ve kaya uygulamaları için güçlü bir 2D sonlu eleman programıdır. Kazı tasarımı, şev stabilitesi, yeraltı suyu sızıntısı, olasılık analizi, konsolidasyon ve dinamik analiz yetenekleri gibi çok çeşitli mühendislik projeleri için kullanılabilir.

  • Kurs kapsamında Slide programıyla 25 örnek, Settle3D programıyla 10 örnek ve Phase2 programıyla 10 örnek işlenmiştir.

  • Kursiyerlerin eğitimi satın almadan önce programları tedarik etmesi gerekmektedir. Bu konuda sorumluluk kursiyere aittir. İndirim kuponu edinmek isteyenlerin sosyal medya hesaplarımın birisinden ulaşmalarını rica ederim.

ROCSCIENCE İLE GEOTEKNİK TASARIM
$ 19.99
per course
Also check at

FAQs About "ROCSCIENCE İLE GEOTEKNİK TASARIM"

About

Elektev is on a mission to organize educational content on the Internet and make it easily accessible. Elektev provides users with online course details, reviews and prices on courses aggregated from multiple online education providers.
DISCLOSURE: This page may contain affiliate links, meaning when you click the links and make a purchase, we receive a commission.

SOCIAL NETWORK