0   reviews on edX

Girişimcilik 101: Müşterinizi tanıyın

Onaylı sertifikaya devam ederek $500 AWS kredisi ve diğer avantajlar içeren AWS Activate üyeliğine hak kazanın.
Course from edX
 0 students enrolled
 tr
Mükemmel görünen birçok fikir ve teknoloji, kaçınılmaz ve basit bir soruyla aniden durma noktasına geliyor. “Müşteriniz kim?” MIT kendi öğrenci girişimcilerine bu soruyu yıllardır başarıyla soruyor. MIT mezunları tarafından kurulan 25,600 şirket toplam 2 trilyon dolarlık gelir elde ediyor ve 3,3 milyon kişilik istihdam sağlıyor. MIT bir ülke olsaydı, dünyanın en büyük 11. ekonomisine sahip olurdu. Siz de bu en büyük 11. ekonominin bir vatandaşı olun! Girişim yolculuğunuzda MIT’ye katılın ve yeni kurduğunuz şirketin en önemli kaynağı olan müşteriyi keşfedin. Girişimcilikten bahsediyoruz. 9 Ocak 2015'te başlayacak olan ve yaklaşık 3 ay boyunca tüm dünya ile aynı zamanda devam edecek Girişimcilik MBA programıyla Girişimciliğin temellerini öğreneceksiniz. Haftada yaklaşık 4 saatlik çalışmanız yeterli olacak. Uluslararası kalkınmadan saat üretimine kadar bircok farklı alanda çalışan MIT girişimcilerinin geniş kapsamlı vaka analizlerinden oluşan 12 haftalık program sayesinde bir fikir ya da teknolojiden yola çıkarak ürününüzü kimin neden almak isteyeceğine dair gerekli bilgilere sahip olacaksınız. Özellikle şunları öğreneceksiniz: Muhtemel müşterileri tanımlamak Onlarla görüşmek Son olarak işiniz için uygun olan müşterileri seçmek. Derste verilen ödevler gerçek hayata dayalı egzersizlerden oluşacak. Bu egzersizler, size fikrinizi gerçekleştirmenizi sağlayacak somut, pratik ve etkili adımlarla yol gösterecek. Biraz eğlenmeye de hazırlıklı olun! Derse kaydolduktan sonra göreceksiniz ;-) Bu derse tahminen ne kadar zaman ayırmalıyım? Haftada yaklaşık 4 saat. Derslerin metin hallerine erişebilecek miyim? Evet. Bütün derslerin videolara uyumlu yazılı kayıtları olacak. Dersleri canlı izlemek gerekiyor mu? Hayır. Dersleri size uygun olan bir zamanda izleyebilirsiniz. Eğitmen ya da Asistanlarla iletişim kurabilir miyim? Evet, ama doğrudan değil. Tartışma forumları dersle ilgili sorular için en uygun yerdir. Eğitmenler bu forumları takip edecek ve en önemli sorulara cevap vermeye çalışacaklar. Çoğu zaman diğer öğrencilerden gelen cevaplar yeterli ve daha hızlı olacaktır. Bu ders MIT’nin içinde verilen derslerle ilgili mi? Evet. Bu ders, 15.390 Yeni Girişimcilik dersine tekabül etmektedir. Bu ders, MIT Mühendislik Fakültesi ve Sloan School of Managment (Sloan İşletme Fakültesi) tarafından ortak olarak verilen seçmeli bir derstir. Onaylı sertifikaya devam ederek $500 AWS kredisi ve diğer avantajlar içeren AWS Activate üyeliğine hak kazanın.
Girişimcilik 101: Müşterinizi tanıyın
Also check at

About

Elektev is on a mission to organize educational content on the Internet and make it easily accessible. Elektev provides users with online course details, reviews and prices on courses aggregated from multiple online education providers.
DISCLOSURE: This page may contain affiliate links, meaning when you click the links and make a purchase, we receive a commission.

SOCIAL NETWORK