3.5  12 reviews on Udemy

3ds Max ile Sıfırdan İleri Seviyeye

Hayalinizdeki nesneleri gerçeğe dönüştürmek için ilk adım
Course from Udemy
 86 students enrolled
 tr
Hayalini kurduğunuz bir objeyi tüm ayrıntılarıyla modelleyebilirsiniz.
Reklam veya filmlerde gördükleri objeleri çizip bundan gelir elde edebileceksiniz.
Grafik ve tasarım alanında söz sahibi olabilirsiniz

Bu kursta günümüzde animasyon ve çizim alanında en çok kullanılan programlardan bir tanesi olan 3Ds Max programı ile neler yapabileceğimizi anlatıyorum.

3D Max bugün çizim ve animasyon alanında en çok karşımıza çıkan programlardan bir tanesidir. Bugün her alanda kullanılan bir programdır. Bu alanların en başında animasyon ve reklam filmleri, oyun grafikleri,makine grafikleri,otomobil grafikleri, animasyon grafikleri gelmektedir.

Bilgili eğitmen ve sizin öğrenim hevesiniz harmanlanınca ortaya çıkacak malzemelerden kötü olması beklenemez. Aklınıza takılan konular veya fikirlerinizi paylaşıp destek isteyebilirsiniz ister soru olarak isterseniz de mesajlar kısmıdan bana ulaşabilirsiniz.

3D Max'da hayalini kurduğumuz bir objeyi tüm ayrıntılarıyla modelleyebiliriz. Reklamlarda izlediğimiz veya animasyonlarda izlediğimiz çoğu obje 3D Max ile çizilmektedir.

Oynadığımız bazı oyunlardaki çizimler, oyunlardaki karakterlerin çoğu 3Ds Max programı ile çizilmektedir. Burada örnek verecek olursak dikkat etmemiz gereken bir nokta var ki 3Ds Max programı ile oyun yapamayız. Sadece oyundaki mekanın ve karakterlerin modellemesini yaparız. Oyunları ise herhangi bir programlama dili ile yapabiliriz.

Şöyle ki bir karakterin yüz ifadesini 3Ds Max'da çizip, o yüzün hareketini oyunu yapacağımız programda yapabiliriz.

Mimari alandaki çizimlerde de yine 3Ds Max programından yararlanılır. Örnek verilicek olursa mimarlar genelde AutoCad programını kullanılırlar fakat çoğu 3Ds Max'tan yararlanır. Nedeni ise 3Ds Max görsellik açısından gelişmiş bir programdır.

Tabi bu örnekler çoğaltılabilir. Öğrenim süreci biraz emek istese de sonuç olarak pek çok alanda çizimler yapıp, kendinizi geliştirebilirsiniz.

3ds Max ile Sıfırdan İleri Seviyeye
$ 94.99
per course
Also check at

FAQs About "3ds Max ile Sıfırdan İleri Seviyeye"

About

Elektev is on a mission to organize educational content on the Internet and make it easily accessible. Elektev provides users with online course details, reviews and prices on courses aggregated from multiple online education providers.
DISCLOSURE: This page may contain affiliate links, meaning when you click the links and make a purchase, we receive a commission.

SOCIAL NETWORK